Sık Sorulan Sorular

Ziyaretçilerimiz tarafından sıklıkla sorulan bazı soruları ve cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

Bu sayfada en sık sorulan sorulardan bazılarına yer verilmiştir. Burada cevaplanmayan bir sorunuz varsa, lütfen bize ulaşın.

Web siteniz güvenli ve güvenilir mi?

Her ne kadar çevrimiçi bir platform olsa da tarihegitimi.com yazarlarının tümü, uzman öğretmenler, akademisyenler ve yazarlardan oluşmaktadır. Tümü tarih, tarih eğitimi ya da tarih araştırmalarında profesyonel ya da uzman deneyime sahiptir. Makalelerimiz doğrulanmış birincil kaynakları ve yetkili ikincil metinleri kullanarak sıfırdan yazılmıştır. Makalelerimiz için Wikipedia veya diğer açık kaynak içeriği temel almıyoruz. Her tarihegitimi.com makalesi, web sitemizde yayınlanmadan önce gözden geçirilmiş ve düzenlenmiştir.

Web sitenizde reklamlar neden var?

Web sitemiz ücretsiz bir çevrimiçi kaynaktır. Yüksek kaliteli içerikler yazmak, yararlı kaynakları bulmak ve çevrimiçi etkinlikler oluşturmak için nitelikli ve deneyimli insanlara ödeme yapıyoruz. Reklamlar, maliyetleri karşılamak, yeni kaynaklar oluşturmak ve web sitemizi sizin gibi insanlar için ücretsiz tutmamıza yardımcı olur. tarihegitimi.com, her sayfada reklamın boyutu, türü ve miktarına kesin sınırlar koyarak, sorumlu reklamcılık uygulamalarına bağlı kalmaktadır. Reklam, içeriğimizi hiçbir şekilde belirleyemez veya etkilemez.

Web sitenizde bir hata buldum.

Öyleyse lütfen bize bildirin. Tüm insanlar gibi biz de yazım hataları gibi küçük hatalar yapabiliriz. Bazen bir tarihi yanlış yazabiliriz. Web sitemizin içeriği büyüdükçe, olası hatalara dikkat çekmek için kullanıcılarımıza güveniyoruz. Sizden gelen tüm geri bildirimleri kontrol edeceğiz. Kırık linkleri bildirmeniz de bizi mutlu edecektir.

Çevrimiçi uygulamalarınız çalışmıyor.

tarihegitimi.com web sitesi, online sınavlar, der materyalleri, interaktif uygulamalar gibi bir dizi çevrimiçi etkinlik içerir. Tüm bu aktiviteler Javascriptin etkin olduğu bir tarayıcı gerektirir. Bu etkinlikleri görüntüleyemiyor, yükleyemiyor veya tamamlayamıyorsanız, tarayıcınızda Javascript’in devre dışı bırakılma olasılığı vardır. Reklamları veya komut dosyalarını devre dışı bırakan yazılımlar, çevrimiçi etkinliklerimizi kullanmanızı da engelleyebilir. Kalıcı sorunlarla karşılaşırsanız, tavsiye için ağ yöneticinize veya servis sağlayıcınıza başvurun.

Sitenizde yanlış yazılan kelimeler var.

Sitemizde içerik yayımlamadan önce çoğunlukla dilbilgisi ve yazım hataları kontrolü yapıyoruz. Bu hatalardan birini tespit ederseniz, lütfen bize bildirin. tarihegitimi.com İstanbul’da yerleşik olduğu için, web sitemiz Türkiye Türkçesi kullanmaktadır.

Belirli bir sayfa veya konudaki bilgiler veya argümanlar ön yargılı görünüyor.

Yayınlanan makalelerde ve yazılardaki bakış açılarına katılmayan okuyucularla sık sık iletişim kuruyoruz. Bu, genellikle siyasi olarak bölücü veya tartışmalı konularla ortaya çıkmaktadır. tarihegitimi.com yazarları, tarafsız ve kanıtlarla desteklenen içerikler sunmaya çalışmaktadır. Sayfalarımızdaki içerikler konular hakkında özet bilgiler vermektedir. Tüm argümanları, bakış açılarını veya teorileri içermezler. Daha fazla okuma ve araştırma yapmak ve konuyu derinlemesine inceleyip farklı perspektifler hakkındaki görüşleri araştırmak isteyen okuyuculara bırakıyoruz. tarihegitimi.com editörleri ve yazarları, içeriğimiz hakkında geri bildirim ve yapıcı eleştiri almaktan memnuniyet duyarlar – ancak politik veya siyasi tartışmalara girmeyiz, açık olgusal hatalar olmadıkça içeriğimizi de değiştirmeyiz.

Belirli bir sayfayı yazmak için hangi kaynakları kullanıyorsunuz? O kaynakları bana gönderebilir misiniz?

Yazarlarımız yayınlanmak üzere bir makale sunduğunda, birincil ve ikincil kaynakların bir listesini sunarlar. İntihal veya kopyala yapıştır kaynaklar gibi tembel çalışma alışkanlıklarını önlemek için, kaynakların tümünü kamuya açık hale getirmiyoruz, Zaten öğrencilere bibliyografya ya da referans listeleri sağlıyoruz. tarihegitimi.com sitesinde, belirli bir olgu veya alıntı gibi belirli bir spesifik konu hakkında bir sorunuz varsa, lütfen iletişime geçin. Bu konuda size referans sağlayabiliriz.

İçeriğinizi makalemde veya araştırma projemde alıntılayabilir veya kullanabilir miyim?

Tabi ki yapabilirsin, bu yüzden tarihegitimi.com sitesini kurduk. İkincil kaynakları kullanmak ve onaylamak için doğru prosedürü izlemeniz yeterlidir. Web sitemizden alıntı yaparsanız, açıklama yapar veya kullanırsanız, o zaman bir kaynak veya referans eklemelisiniz. İçeriğimizi gasp etmemelisiniz. 

Ödev / proje / dönem ödevim için bana yardımcı olabilir misiniz?

tarihegitimi.com, çevrimiçi bir kaynaktır, Web sitesi ve içeriğiyle ilgili sorulara yanıt verebiliriz, ancak öğrencilere soru veya ev ödevlerinde yardımcı olamayız. İnternette bu konuda yararlı olabilecek birkaç tarih forumları ve soru-cevap web siteleri vardır. (www.sorularlatarih.com gibi) Bu tür yardım amacıyla gönderilen mesajlar dikkate alınmayacaktır.

Öğretmenler, web sitenizdeki içerikleri yayınlarında kullanabilir mi?

Öğretmenlerin içeriğimizin, basılı metinler halinde bir kısmını kullanmalarından memnuniyet duyarız. Ancak. Bunu çok sayıda basıp ticari amaçla kullanmayı düşünüyorsanız , lütfen iletişime geçin  ve küçük bir destek sunmayı düşünün. İçeriğimizi kullanan herhangi bir paket, çalışma kağıdı veya okul tarafından üretilen kaynak, açık bir şekilde, İçerik Oluşturma ve telif hakkı sahibi olarak tarihegitimi.com kullanım koşullarını kabul etmelidir.

Sitenizdeki içeriği kendi web sitemde, blogumda kopyalayıp yayımlayabilir miyim?

Lütfen kullanım şartlarımıza bakın . Herhangi bir tarihegitimi.com içeriğini açık iznimiz olmaksızın yeniden yayınlamamalısınız. Buna bloglar, öğretmen tarafından işletilen web siteleri, eğitim wiki’leri ve okul veya hükümet kaynakları dahildir. İlgili sayfaya geri dönülecek bir bağlantı içerdikleri sürece 150 kelimeye kadar kısa özetler kullanılabilir.  İçeriği çoğaltma veya tekrar yayınlama ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin

Bir resmi web sitenizden kullanabilir miyim?

Web sitemizde barındırılan resimlerin çoğunluğu anonim görsellerdir, bu da özgürce kullanılabilecekleri anlamına gelir. Diğerleri adil kullanım hükümleri çerçevesinde basılır ve hak sahibinin izni ile kullanılabilir. Resimler genellikle adil kullanım hükümleri çerçevesinde okul projelerinde ve sunumlarda kullanılabilir. Şüpheniz varsa temasa geçin ve elimizden gelen durumlarda yardım edelim.

tarihegitimi.com sitesi için içerik yazabilir miyim?

tarihegitimi.com, yazar ya da editör olarak katkıda bulunmak isteyen kişilerin sorularını memnuniyetle yanıtlar. Yazarlar, tarih eğitiminde donanımlı olmalı, aynı zamanda yetkin yazma becerilerine sahip olmalıdır. Kendiniz, ilgi alanlarınız veya uzmanlık alanlarınız ve yazınızın bir örneği ile bize ulaşabilirsiniz.

tarihegitimi.com için bir sayfa, kaynak veya fikir önerebilir miyim?

Öğretmenlerimizden ve öğrencilerimizden fikir ve öneriler almaktan hoşlanıyoruz. tarihegitimi.com sitesinde birçok konu sayfası ve birincil kaynaklar okuyucuların tavsiyeleriyle eklenmiştir. Bu konuda bize ulaşın öneriniz ve fikirleriniz dikkate alınacaktır.

tarihegitimi.com sitesine link verebilir miyim? Benim siteme bağlantı verir misiniz?

Kullanıcıların, web sitemize link vermelerini tavsiye ederiz. tarihegitimi.com diğer sitelere bağlantı vermemektedir. Ancak, harika bir tarih web sitesine sahipseniz veya böyle bir web sitesi biliyorsanız, Facebook hesabımız üzerinden bir bağlantı yayınlayabiliriz.

tarihegitimi.com’u nasıl destekleyebilirim?

Lütfen bu sayfayı ziyaret edin ve bizi destekleyebileceğiniz çeşitli yolları kontrol edin. Sitemizi kullanışlı bulmuşsanız ve geri bildirim almak istiyorsanız, Facebook sayfamızı ziyaret edip bir yorum bırakmak isteyebilirsiniz .