Hakkımızda

TarihEgitimi.com, tarih eğitimi ve öğrenimini desteklemek için özgün ve erişilebilir kaynaklar sağlayan İstanbul merkezli bir gruptur. 2016 yılında başlatılan TarihEgitimi.com web sitesi, tarih öğretmenleri ve öğrenciler için ücretsiz bir çevrimiçi ders kitabı ve kaynak merkezidir. 2017 yılı itibarı ile web sitemiz birçok popüler tarih konularını kapsamakta ve 1 milyondan fazla kelime, 2.000 sayfa ve yüzlerce tarihsel kaynak içermektedir. Ek geçmiş bölümler ve mevcut bölümlere güncellemeler ve genişletmeler dahil olmak üzere 2017-18 için daha fazla ekleme yapılması planlanmaktadır.

TarihEgitimi.com’un içeriği, bir çok nitelikli yazar tarafından yazılır, derlenir ve düzenlenir. Ekibimiz, tarih dersi ve tarih eğitimi konusunda tutkulu olan tarihçiler, akademisyenler, öğretmenler ve profesyonellerden oluşur. TarihEgitimi.com için yazmakla ilgileniyorsanız sorularınızı bekliyoruz.

TarihEgitimi.com, içerik bakımından yüksek standartları belirler. İyi araştırılmış, akıllıca yazılmış ve uygun bir şekilde detaylandırılan temel konuların ilginç özetlerini sunmayı amaçlıyoruz. Derslerin sınırları dahilinde öğrenciler tarafından okunacak kadar kısa ve anlaşılır bir şekilde olmasına özen gösteriyoruz. Yazılı içeriğimiz özenle seçilmiş birinci elden kaynak materyaller (belgeler, grafikler ve fotoğraflar) ve referans materyaller (sözlükler, zaman çizelgeleri, alıntılar ve tarih yazımına ilişkin bilgiler) ile desteklenmektedir. Web sitemiz ayrıca bulmacalar, küçük sınavlar ve flash kartlar dahil olmak üzere küçük ama çok sayıda çevrim içi etkinlik içermektedir.

TarihEgitimi.com kar amacı gütmeyen bir sitedir. Reklamlardan ve sponsorluk anlaşmalarından gelir elde ederiz. Bu gelir web sitesi ve uygulama geliştirme, barındırma ve izinler gibi maliyetleri karşılamak için kullanılır. Artan gelir, yeni sayfalar, kaynaklar ve bölümler oluşturmak ve geliştirmek için kullanılır. Web sitemizi faydalı buluyor ve katkıda bulunmak istiyorsanız, TarihEgitimi.com sitesini desteklemenin birkaç yolu vardır   .

TarihEgitimi.com veya içeriğimiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bu sayfadan bizimle iletişime geçin .